https://www.analizy.pl/media/images/wyrok-sad-.jpg

Kancelaria Adwokacka Sawicki i Wspólnicy wygrała kolejną sprawę

Kancelaria Adwokacka Sawicki i Wspólnicy wygrała kolejną sprawę toczącą się przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie. 

 

Wyrokiem z dnia 25 marca 2022 roku WSA w Warszawie uchylił zaskarżone decyzje organów I i II instancji odmawiające uznania za obywatela Polskiego. 

 

Jest to wyrok przełamujący obecną linię orzeczniczą, zgodnie z którą osoba skazana za przestępstwo popełnione na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a w stosunku do której nastąpiło zatarcie skazania nie może być uznana za obywatela polskiego. Organy, tj. Wojewoda Mazowiecki oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, niesłusznie uznawały, że taka osoba stanowi zagrożenie dla ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego państwa polskiego i powoływały się na tę przesłankę odmawiając przyznania mu obywatelstwa.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do Państwa dyspozycji, teraz także prowadzimy konsultacje online. Prawnicy kancelarii Sawicki i Wspólnicy udzielą Państwu profesjonalnej porady w sprawie uzyskania obywatelstwa polskiego.

 

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *