Komentarz do ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa | adwokat Piotr Sawicki współredaktorem merytorycznym

Z wielką dumą informujemy, że w systemie Legalis wydawnictwa C.H.Beck jest już dostępny komentarz do ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.

Publikacja będąca multidyscyplinarnym komentarzem został stworzony przez specjalistów w wybranych dziedzinach prawa, których dotyczy ustawa, a mianowicie: prawo migracyjne, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych, prawo gospodarcze, samorząd terytorialny, prawo finansowe, prawo cywilne, prawo nieruchomości, prawo karne, ochrona danych osobowych, prawo oświatowe, prawo medyczne.

W komentarzu odniesiono się nie tylko do przepisów ustawy, lecz także omówiono cele wprowadzenia poszczególnych zmian. Ponadto odniesiono się do tego, w jaki sposób wspomniane zmiany mogą oddziaływać na polską gospodarkę, pracodawców, placówki edukacyjne i medyczne oraz organy administracji rządowej i samorządowej.

Podkreślmy, że jest to na chwilę obecną najobszerniejsze omówienie przepisów ustawy dostępne na rynku.

Redaktorami merytorycznymi komentarza są dr Kamil Szmid oraz adw. Piotr Sawicki, Wspólnik Zarządzający Kancelarii Adwokackiej Sawicki i Wspólnicy.

W gronie autorów znaleźli się pracownicy Kancelarii Adwokackiej Sawicki i Wspólnicy: Aleksandra Jasinowicz – prawnik, Liudmyla Bartkiv – doradca ds. migracji i Dawid Stępniewski – młodszy prawnik.

___

Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem:

https://legalis.pl/aktualnosci/komentarz-pomocukrainau/.

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *