Chiny polecają się do zwiedzania

Od 1 lipca 2024 r. obywatele Polski będą mogli podróżować do Chin bez konieczności wyrabiania wizy na okres do 15 dni. Ruch bezwizowy dotyczy wyłącznie osób (w tym podróżujący niepełnoletni i pełnoletni oraz grupowi i indywidualni) posiadających zwykłe paszporty oraz odbywających podróże biznesowe, turystyczne, tranzytowe, a także podróże w celu odwiedzenia rodziny lub przyjaciół. Podczas podróży warto mieć ze sobą dokumenty umożliwiające weryfikację celu wizyty oraz czasu jej trwania, np. rezerwację hotelową czy biletów lotniczych.

Skorzystać z okazji można wjeżdżając na terytorium Chin z dowolnego kraju. Ułatwienie obowiązuje we wszystkich portach morskich, lądowych i lotniczych. Co do sposobu liczenia czasu pobytu, rozpoczyna się on w dniu wjazdu do kraju, a kończy się o północy 15. dnia pobytu. Nie ma natomiast żadnych ograniczeń co do łącznej liczby dni pobytu bezwizowego, który będzie można zaliczyć wielokrotnie.

Ruch bezwizowy obowiązuje do 31 grudnia 2025 roku i ma za zadanie ożywienie branży turystycznej oraz wzmocnienie stosunków międzynarodowych. Polska jest obecnie w gronie 15 państw objętych tym programem.

W przypadku pojawienia się jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z tematyką migracyjną zapraszamy do kontaktu z Kancelarią. Zespół doświadczonych prawników, udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania oferując profesjonalną pomoc prawną. Korzystając z usług Kancelarii, mogą Państwo liczyć na profesjonalizm, rzetelność i zaangażowanie na każdym etapie współpracy.

 

Przygotowała:

Anna Myszko
asystentka imigracyjna

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *