Artykuł mec. Piotra Sawickiego i mec. Kajetana Bartosiaka „Wyzwania w zatrudnianiu członków zarządu” ukazał się na łamach magazynu „HR na Szpilkach”

Zatrudnienie osób pełniących funkcję w zarządzie spółek kapitałowych to kwestia pełna wątpliwości. Wybór odpowiedniej podstawy zatrudnienia wymaga uwzględnienia przepisów Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu pracy i Kodeksu cywilnego, które mogą być niejasne i niedopasowane do specyfiki funkcji zarządczych.

Artykuł autorstwa mec. Piotra Sawickiego i mec. Kajetana Bartosiaka, opublikowany w trzynastym wydaniu magazynu „HR na Szpilkach”, omawia kwestię zatrudnienia członków zarządu, zwracając uwagę na brak kompleksowego uregulowania tej sprawy w jednym akcie prawnym.

Autorzy przedstawiają analizę prawa pracy, prawa spółek handlowych i prawa cywilnego w kontekście wyboru odpowiedniej podstawy zatrudnienia członków zarządu, podkreślając trudności z tym związane.

Artykuł omawia także wady i ograniczenia zarówno umowy o pracę, jak i umów cywilno-prawnych oraz możliwości odnalezienia nieoczywistej, aczkolwiek najlepiej dostosowanej do specyfiki funkcjonowania członków zarządu organów spółek kapitałowych, podstawy zatrudnienia. Autorzy uwzględniają przy tym potrzeby elastyczności spółki w przypadku konieczności zmian w zarządzie oraz zachowując niezbędne z punktu widzenia spółki więzi organizacyjne i zobowiązaniowe.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem w „HR NA Szpilkach”, który dostarczy wszechstronnej wiedzy na omawiane zagadnienie. Magazyn jest dostępny do pobrania bezpłatnie pod linkiem: https://monikasmulewicz.pl/magazyn/

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *