Rozszerzenie programu Poland. Business Harbour

Program Poland. Business Harbour został stworzony ponad dwa lata temu z myślą o pomocy przedstawicielom branży IT z Białorusi. Został on następnie rozszerzony o kolejne państwa. W związku z efektywnością tego programu oraz ogromnym zainteresowaniem ekspertów z innych państw, z jakim się spotkał, Polska zdecydowała się na stworzenie możliwości uczestnictwa w programie Poland. Business Harbour przez firmy z branż strategicznych dla polskiej gospodarki z całego świata.

Od 5 września 2022 r. o uczestnictwo w programie Poland. Business Harbour mogą się ubiegać firmy z branż strategicznych z całego świata.

Przed 05.09.2022 r. Po 05.09.2022 r.
  • Białoruś
  • Rosja 
  • Ukraina 
  • Mołdawia
  • Gruzja
  • Armenia 
  • Azerbejdżan
  • Brak listy krajów

 


Źródło: https://twitter.com/PAIH_pl/status/1566695237048729602

Lista krajów pozostaje jednak niezmienna, jeżeli chodzi o możliwość skorzystania z programu przez osoby fizyczne, będące specjalistami IT. Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w programie Poland. Business Harbour przez osoby fizyczne oraz uzyskania wizy do Polski na podstawie uproszczonej procedury wizowej i podjęcia pracy w ramach programu znajdują się w naszych poprzednich wpisach: Poland. Business Harbour oraz Rozszerzenie programu Poland. Business Harbour o Armenię, Gruzję, Mołdawię, Rosję i Ukrainę.

W związku z pojawiającymi się w mediach błędnymi komunikatami należy podkreślić, że zmianom uległy warunki uczestnictwa w programie Poland. Business Harbour jedynie przez przedsiębiorców. Osoby fizyczne zaś muszą spełnić dotychczasowe wymagania, dotyczące obywatelstwa. 

***

W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z Kancelarią. Doświadczeni prawnicy udzielą wszelkich informacji dotyczących zmian wprowadzonych do programu Poland. Business Harbour oraz pomogą w uzyskaniu wizy w ramach tego programu. 

Autor:

Karina Stepanian
młodszy prawnik

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *