Zakładanie i obsługa spółek – profesjonalne wsparcie kancelarii

Zakładanie i obsługa spółek – profesjonalne wsparcie kancelarii

W każdym miesiącu spółki wykonują ogromną liczbę czynności prawnych.  Wiele firm próbuje wykonywać je bez pomocy podmiotów zewnętrznych. Niektóre stosują rozwiązanie w postaci zatrudnienia na stałe radcy prawnego. Jednak najbardziej opłacalną, praktyczną i wygodną możliwością jest nawiązanie stałej współpracy z kancelarią, która zapewni profesjonalne wsparcie w zakresie zakładania oraz obsługi spółek. Wyjaśniamy, na czym polega takie wsparcie i czego można oczekiwać w ramach współpracy z kancelarią.

Usługi prawne dla spółek

Niektóre kancelarie w ramach podstawowej działalności oprócz obsługi procesowej oraz doradztwa świadczonego na rzecz klientów indywidualnych oferują swoim klientom również usługi w zakresie doradztwa prawnego przy zakładaniu i obsłudze spółek. Są to wszelkie działania oraz usługi realizowane w zakresie kompleksowej obsługi prawnej podmiotów gospodarczych. Wsparcie obejmuje wszystkie etapy prowadzonej działalności, poczynając od jej założenia przez obsługę spółki w trakcie jej funkcjonowania, a na likwidacji spółki kończąc.

Klient poszukujący kancelarii, która mogłaby świadczyć dla niego usługi tego typu, powinien skupić się na znalezieniu oferty gwarantującej indywidualne podejście. Z pewnością wieloletnie doświadczenie na rynku usług prawniczych będzie dodatkowym atutem kancelarii. Ważne jest także, aby obsługa prawna była w stanie dostosować się do przedsiębiorstwa oraz zapewnić mu efektywne realizowanie założonych celów biznesowych.

Jako że nauki prawne są niebywale dynamiczną dziedziną, istotne jest bieżące monitorowanie zmian w zakresie prawa handlowego i gospodarczego. Samodzielne wykonywanie wszystkich tych zadań oraz czynności przy jednoczesnym prowadzeniu firmy może być nie lada wyzwaniem. Profesjonalna obsługa prawna spółek zapewnia sprawne reagowanie na zmiany w przepisach i dostosowywanie rozwiązań do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.

W ramach obsługi spółek kancelarie prawnicze oferują takie czynności, jak:

  • zakładanie spółek,
  • obsługę spółek,
  • reprezentowanie w postępowaniach sądowych oraz pozasądowych,
  • reprezentowanie na zgromadzeniach wspólników oraz akcjonariuszy,
  • sporządzanie umów gospodarczych,
  • przekształcenia, fuzje i przejęcia spółek,
  • likwidacje spółek.

Warto znaleźć oraz wybrać profesjonalistów w dziedzinie prawa gospodarczego i powierzyć im obsługę prawną spółki.

Wsparcie kancelarii w zakładaniu spółek

Założenie spółki może być zrealizowane na dwa sposoby – w trybie zwykłym lub uproszczonym. Pierwszy z nich obejmuje zawarcie umowy u notariusza i jest to standardowa procedura. Natomiast założenie spółki w trybie uproszczonym odbywa się przez internet za pośrednictwem systemu S 24. W obu tych przypadkach kancelarie adwokackie specjalizujące się w prawnej obsłudze podmiotów gospodarczych będą służyły pomocą w zakresie odpowiedniego sposobu założenia spółki dla danych okoliczności. Ważne, aby przed założeniem jakiejkolwiek spółki czy działalności gospodarczej wybrać formę najbardziej odpowiednią i wygodną dla rodzaju prowadzonego biznesu. Warto uwzględnić tutaj potrzeby przedsiębiorcy, ewentualnych wspólników oraz formę i rodzaj wykonywanej pracy. Taka złożoność powoduje, że fachowe doradztwo prawne będzie nieocenioną pomocą.

Kolejnym istotnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, a następnym przeprowadzenie przez wszystkie formalności oraz procedury związane z doprowadzeniem procesu zakładania spółki do końca. Decydując się na wsparcie prawne naszej kancelarii adwokackiej, podmiot gospodarczy może liczyć na fachową i kompleksową pomoc. Jednak rozpoczęcie działalności to dopiero początek.

Pomoc prawników w ramach obsługi spółek

Na przedsiębiorcach spoczywa wiele obowiązków związanych nie tylko z prowadzeniem działalności gospodarczej – ciążą na nich także wymagania wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów, w szczególności z zakresu prawa podatkowego, rachunkowego, prawa pracy czy ubezpieczeń społecznych. Choć przedsiębiorcy podlegają różnym regulacjom, nie oznacza to, że muszą być specjalistami w różnych dziedzinach prawa i cechować się znajomością często bardzo skomplikowanych przepisów. Zamiast tego mogą oni skorzystać ze wsparcia profesjonalistów świadczących usługi prawne. Dzięki temu takie czynności jak zmiana umów spółek, przygotowanie dokumentacji związanej z zebraniami wspólników, akcjonariuszy czy posiedzeniami zarządów oraz rad nadzorczych lub sporządzanie wewnętrznych aktów regulujących funkcjonowanie spółki nie będzie już czasochłonnym problemem. Wszystkie te zadania można zlecić w ramach profesjonalnej obsługi prawniczej spółek.

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *