Nowy wzór wniosku o wpisanie zaproszenia do ewidencji zaproszeń obowiązuje od 05 maja 2023.

Od 5 maja 2023 r. osoby zainteresowane złożeniem wniosku o wpisanie zaproszenia cudzoziemca do ewidencji zaproszeń będą korzystać z nowego wzoru wniosku, który został opublikowany jako załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 marca 2023 r.

Ustawodawca zmienił rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji jedynie w zakresie wzoru wniosku. Aktualne pozostają wszystkie przesłanki wymagane do uzyskania zaproszenia dla cudzoziemca. 

Nowy wzór wniosku o wpisanie zaproszenia do ewidencji zaproszeń został poszerzony o pouczenie znajdujące się na stronie 8: Zgodnie z art. 163c § 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r – Kodeks postępowania administracyjnego, w sprawie o wpisanie zaproszenia do ewidencji zaproszeń wszczętej na skutek złożenia niniejszego wniosku, nie jest dopuszczalne późniejsze zgłaszanie przez stronę nowych żądań. Powyższy fragment został także przetłumaczony na język angielski i francuski.

 

Zalecamy aby zweryfikować czy wypełnia się prawidłowy i aktualny wniosek. 

Udostępniamy nowy wzór wniosku.

 

Jeżeli mają Państwo pytania lub wątpliwości związane z ostatnimi zmianami w prawie migracyjnym –  w tym z powyższą kwestią – zapraszamy do kontaktu. Zespół doświadczonych prawników i doradców migracyjnych wyjaśni wszelkie nurtujące Państwa kwestie.

 

Przygotował: 

Kamil Dolniak
aplikant adwokacki

udostępnij:

podobne artykuły

dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *