Własność przemysłowa

W ofercie Kancelarii Adwokackiej Sawicki i Wspólnicy w Warszawie znajduje się także szereg usług związanych z pomocą prawną w zakresie własności przemysłowej. Nasze wieloletnie doświadczenie i kompetencje w tej dziedzinie oraz najwyższa jakość świadczonych usług umożliwiły nam zdobycie zaufania Klientów.

Ochrona prawna wszelkich aspektów związanych z własnością przemysłową ma kluczowe znaczenie w działalności przedsiębiorstwa. W obecnych realiach rynkowych znaki towarowe odgrywają niezwykle istotną rolę, ponieważ pozwalają na zabezpieczenie prawa przedsiębiorcy do marki. Dzięki prawidłowej ochronie prawnej marki przedsiębiorca może budować jej rozpoznawalność, co przekłada się na wzrost zaufania wśród jego klientów oraz na większe zyski i możliwości dalszego rozwoju.

Nasz zespół prawników oferuje kompleksowe usługi prawne związane z:

  • ochroną wszelkich poufnych informacji, w tym przede wszystkim danych związanych z tak zwanym know-how,
  • reprezentowaniem Klientów w sporach prawnych z zakresu praw własności przemysłowej,
  • tworzeniem umów oraz pozostałych dokumentów administracyjno-prawnych związanych z ochroną praw wyłącznych, w tym znaków towarowych, wzorów przemysłowych itp.,
  • reprezentowaniem Klientów podczas wszelkich postępowań przed Urzędem Patentowym RP, EUIPO oraz WIPO,
  • zapewnieniem ochrony prawnej własności intelektualnej oraz przemysłowej.

 

Kompleksowa obsługa prawna kancelarii

Dzięki zaangażowaniu naszego zespołu, Klienci zyskują kompleksową obsługę prawną wraz z możliwością elastycznego łączenia usług. Zajmujemy się doradztwem zarówno na rzecz start-upów, jak również doradzamy najkorzystniejsze rozwiązania prawne dla małych i dużych przedsiębiorstw. Korzystając z usług naszej kancelarii, zyskujecie pewność, że losy Waszego przedsiębiorstwa spoczywają w rękach profesjonalnych i doświadczonych prawników, którzy nieustannie pogłębiają swoje kwalifikacje zawodowe oraz zapewniają najwyższy poziom świadczonych usług. Dodatkowym wsparciem oferowanym przez naszą kancelarię jest pomoc prawna w językach obcych, w tym przede wszystkim w języku angielskim, rosyjskim oraz ukraińskim.

W ofercie naszej kancelarii znajdują się także dodatkowe usługi związane z pomocą prawną w zakresie własności przemysłowej oraz ochrony własności intelektualnej. Do każdej sprawy podchodzimy w sposób indywidualny, oceniając ryzyka prawne oraz proponując najkorzystniejsze rozwiązania. Nasze doradztwo to także uczestniczenie w negocjacjach oraz reprezentowanie interesów Klienta w sprawach sądowych oraz administracyjnych.

 

Własność przemysłowa – pomoc kancelarii prawnej

Własność przemysłowa jest dynamicznie rozwijającą się gałęzią prawa. Wybierając sprawdzonego i doświadczonego partnera, Państwa firma może liczyć na kompleksową i w pełni profesjonalną pomoc zarówno w przypadku jednorazowych usług prawnych, jak również nawiązując długotrwałą współpracę.

własność przemysłowa

Decydując się na współpracę z naszą kancelarią w Warszawie, Klienci zyskują:

  • więcej czasu na prowadzenie własnej działalności, ponieważ to my zajmiemy się dokonywaniem wszelkich formalności, sporządzeniem stosownych wniosków oraz innych dokumentów,
  • możliwość dalszego rozwoju i skupienia się na pozostałych aspektach związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa,
  • solidnego partnera, dla którego dobro Klienta jest absolutnym priorytetem.

Zapraszamy do kontaktu z kancelarią prawną w Warszawie oraz do zapoznania się z prowadzoną przez nas stroną internetową, na której znajduje się szereg dodatkowych usług świadczonych przez reprezentujący nas zespół prawników. Zachęcamy do skorzystania z konsultacji online. Pozostajemy otwarci na wszelkie pytania oraz sugestie, służąc fachową pomocą prawną.


Zajmujemy się kompleksowym doradztwem w zakresie ochrony praw własności przemysłowej naszych Klientów, w tym znaków towarowych (w trybach krajowym, międzynarodowym i wspólnotowym) i wzorów (w tym krajowych wzorów przemysłowych i wzorów EU) oraz wynalazków i wzorów użytkowych. Prawnicy Kancelarii Sawicki i Wspólnicy w Warszawie świadczą pomoc prawną z zakresu ochrony praw własności przemysłowej, zachęcamy do kontaktu z nami.

 

Znaki towarowe

Zespół prawników naszej kancelarii specjalizuje się w prawie znaków towarowych. W ramach świadczonych usług w pierwszej kolejności rekomendujemy ocenę zdolności rejestracyjnej znaku towarowego w celu identyfikacji potencjalnych przeszkód rejestracji. Przygotowujemy zgłoszenia znaków towarowych w trybach krajowym, europejskim lub międzynarodowym. Ponadto, monitorujemy prawa i wspieramy Klientów w zarządzaniu znakami towarowymi.

 

Wzory przemysłowe

Oferujemy pomoc prawną w zakresie wzorów przemysłowych. Wspieramy naszych Klientów w przygotowywaniu dokumentacji zgłoszeniowej krajowej, jak również międzynarodowej. Prowadzimy postępowania sporne dotyczące wzorów przemysłowych. Świadczymy usługi prawne w zakresie umów licencyjnych oraz umów przeniesienia prawa.

 

Wynalazki

Wspieramy naszych Klientów w procesie uzyskania patentu na wynalazek. We współpracy z naszymi partnerami wykonujemy badania patentowe, opracowujemy dokumentację zgłoszeniową oraz podejmujemy czynności niezbędne do utrzymania patentu w mocy. Prowadzimy postępowania w sprawach o naruszenie patentów, sprawach dotyczących unieważnienia patentu oraz w postępowaniach z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji. Ponadto, doradzamy przy opracowywaniu strategii ochrony patentu.

 

Własność przemysłowa w obrocie

Wspieramy Klientów przy efektywnym wykorzystywaniu praw własności przemysłowej w obrocie. Na potrzeby naszych Klientów prowadzimy audyty portfolio praw oraz wskazujemy interesujące obszary ich wykorzystania. Monitorujemy prawa Klientów w celu zabezpieczenia ich przed naruszeniami. Doradzamy Klientom przy umowach dotyczących nabywania lub obrotu prawami własności przemysłowej.

 

Postępowania, spory i negocjacje

Reprezentujemy Klientów w negocjacjach, postępowaniach i sporach dotyczących praw własności przemysłowej. Stawiamy na rozwiązania ugodowe i dążymy do szybkich i efektywnych rozwiązań.

 

Międzynarodowy zakres działalności

Dzięki międzynarodowej sieci współpracujących z Kancelarią ekspertów, możemy zapewnić naszym Klientom wsparcie w obszarze praw własności przemysłowej na terenie całego świata. Oferujemy Klientom kompleksowe wsparcie, zapewniając koordynację działań innych pełnomocników.

Powyżej wymienione, to jedynie przykładowe i podstawowe usługi prawne świadczone przez zespół prawników i ekspertów Kancelarii Sawicki i Wspólnicy w zakresie ochrony praw własności przemysłowej. Oferta obejmuje także inne usługi adresujące specyficzne potrzeby naszych klientów, których nie sposób wymienić z uwagi na to, że prawo praw własności przemysłowej obejmuje niezmiernie szeroką regulację. Zachęcamy do kontaktu z nami – z przyjemnością udzielimy wszelkich informacji związanych z ochroną praw własności przemysłowej.

W czym się specjalizujemy?

Prawo migracyjne

Profesjonalne usługi z zakresu doradztwa i pomocy prawnej w obrębie prawa migracyjnego dla przedsiębiorców.
więcej

Nowe technologie i ochrona danych

Kompleksowe usługi prawne z dziedziny wdrażania oraz stosowania nowych technologii.
więcej

Spory sądowe

Usługi pomocy prawnej i doradztwa w szeroko pojętych sporach sądowych.
więcej

Prawo pracy / HR

Kompleksowa pomoc prawna z zakresu prawa pracy dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw.
więcej

Własność przemysłowa

Ochrona prawna wszelkich aspektów związanych z własnością przemysłową.
więcej

Prawo karne

Profesjonalna obsługa prawna z obszaru prawa karnego, na każdym etapie postępowania.
więcej

Obsługa spółek

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych na wszystkich etapach działalności.
więcej

Windykacja

Kompleksowe usługi odzyskiwania zaległych należności dla przedsiębiorstw i osób fizycznych.
więcej

Szukasz pomocy kancelarii adwokackiej? Napisz do nas.

Kontakt